Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Nejde o Galka, ale o princíp (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

To vážne ste prišil ten predaj samopalov Galkovi?
 

Ja som mu nič neprišil

Len som napísal, že to nebudem rozoberať. Bol som v zahraničí, nebol som u toho a preto sa do toho nebudem rýpať. Ale stalo sa to za jeho ministrovania. Keby do neho rýpali tak, ako to on robil do všetkých, tak to vyzerá zvonka hrozne. V tom je pointa, že na druhých bol "náročný", ale nie na seba. https://www.tvnoviny.sk/domace...
 

Keby niekto naoriklad

napisal, ze nebude rozoberat to, ze Pavel Macko nebije svoju manzelku, co vy na to?
 

 

To jeho vysvetlenie mne osobne dáva zmysel. Vy ako bývalý generál by ste mal sám najlepšie vedieť ako to funguje, možno aj ako to presne bolo. Takže vyťahovať to možno nebolo až tak korektné.
Ale neberte ma zle, inak s vami súhlasím. Trafiky nie sú to, čo sme od novej vlády čakali. Na druhú stranu, nakoniec to niekto robiť musí.
 

Správa majetku štátu je výlučne MO

Vojaci mohli maximálne dať návrh na prebytočnosť. Teda, na tlak z ministerstva na "racionalizáciu" rozumej rušenie štruktúr, boli postavení pred situáciu, že možno museli zrušiť útvar/sklad aby sa ušetrili náklady. Ak by boli nejaké zbrane nad tabuľky počtov, tak by ich mohli prehlásiť za prebytočné. Limity vojakom stanovujú politici. Všetky politické garnitúry trvale tlačili na redukciu všetkého. A teraz pointa. Ak aj vojaci na základe tabuliek počtov, ktoré im stanovuje vláda, museli zo zákona daný majetok (zbrane) prehlásiť za prebytočné, tak práve tam končila ich úloha. Akékoľvek ďalšie nakladanie s majetkom je výlučne v právomoci MO SR, nie vojakov. Mohli to teoreticky dať do dispozičných zásob nad limit, alebo sa to mohlo presunúť do nejakých mobilizačných zásob. Ja netvrdím, že pán Galko urobil niečo zle alebo úmyselne. Len tá transakcia bola kontroverzná a stala sa za jeho ministrovania. Ale presne takto práve pán Galko reaguje na každú nezrovnalosť. Fakt je ten, že rozhodnutie o tom, ako naložiť s prebytočným majetkom bolo výlučne v právomoci MO, nie vojakov. Preto hádzať vinu na vojakov je prvoplánové. A to, že na fb zaútočil na mňa prečo som mu nepovedal, že to je zlé rozhodnutie, keď som bol vyslaný v zahraničí je typicky politické. Keď je úspech, je hrdinom pán minister, ak je problém, tak sú vinní všetci okolo, aj neprítomní. To, "však ste boli na GŠ počujem príliš často od populistov. Neviem, čo s presne stalo a nemám možnosť to vyšetriť. Ale viem jedno, vojaci nemohli a nerozhodujú o ďalšom nakladaní s prebytočným majetkom štátu, To je zákonná povinnosť a právomoc ministerstva, ktoré má na to svoju organizačnú zložku. To je to isté, ako keď sa povie, že vojaci draho nakúpili. Vojaci až na drobnosti nič nenakupujú, to robia ministerskí úradníci. Rovnako len ministerskí úradníci predávajú. Za akých podmienok a aké ceny je čisto zodpovednosť MO.
 

 

Nástup Galka do novej funkcie mi pripomína staré príslovie. Cap záhradníkom.
 
Hodnoť

 

Pán generál, jasné a presné. Ako vždy. Čistá pravda. Len mám, žiaľ, čím ďalej tým väčšie obavy, aby ste nezdielali osud Kasandry. Bola by to veľká škoda. Pre OS SR a potažmo pre nás všetkých. Rád by som sa mýlil. Pozn. Kasandra, dcéra Trójskeho kráľa Priama, veštkyňa, ktorá mala vždy pravdu, presne predpovedala budúcnosť, no nikto ju nikdy neposlúchal, čo viedlo k zániku Tróje. Marián.
P.s.nerozumiem komentom týchto dvoch diskutujúcich, zrejme nemali tu česť poznať pána Galka osobne..
 

 

Skôr mám pocit, že poznajú až veľmi dobre a robia len to, o čo ich požiadal...
 

 

Dobrá poznámka... (-:
 
Hodnoť

Výberové konania?

Kto o nich niečo vie, ten ich považuje minimálne za šaškareň. Takto dosadený funkcionár má potom pocit, že jeho prípadné odvolanie je potom porušením jeho ľudských práv. Takže tento spôsob obsadzovania postov nerieši vôbec nič. Problém spočíva v tom, že zväčša nie sú stanovené žiadne objektívne požiadavky na konkretnu funkciu.
 


Najčítanejšie


 1. Miroslav Ferkl: Vysnívaný dom Igora Matoviča. 221
 2. Július Kovács: Kotlebovci sa vyhražali Matovičovi smrťou, pred jeho dom doniesli truhlu a vence 108
 3. Jozef Sitko: Je ešte Sulík politikom vládnym či už opozičným? 103
 4. Rudolf Pado: Kde sa túla zdravotnícky odpad z celoplošného testovania na Covid-19? 70
 5. Peter Lacina: Kto vie čo je mastektómia, nech zdvihne ruku 57
 6. Roman Kebísek: Časť slovenských rozprávok od Dobšinského sa podobá nemeckým od Grimmovcov 55
 7. Maroš Chmúrny: Škandál u sv. Michala, kus dobrej roboty a nová funkcia 42
 8. Peter Gregor: Safari pod Tatrami 41
 9. Vladimír Benčík: Kuba 2/2 - "absolut total" 40
 10. Mišo Šesták: Keď si sovietsky vojak nesmie vypiť 29

Rebríčky článkov


 1. Jozef Kovalík: Sám
 2. Jan Vaněra: SLOVENSKO-MAĎARSKÉ POHRANIČIE V OKOLÍ RIEKY IPEĽ - 7.11.2020
 3. Miriam Studeničová: Životná potreba svätenia sviatočného dňa!
 4. Peter Ďuroška: Nadácia SPP podporila projekt zrakovo postihnutých športovcov
 5. Michal Kováč: Ako sa IBM zo straty vrátila späť k ziskom
 6. Ivan Čarnogurský: KEĎ SA VLÁDNUTIE STÁVA OBSAHOVO NEPODSTATNÉ
 7. Július Kovács: Dr.Bukovský zľahčuje covid a zarába na tom mesačne okolo 5000 eur, pomôžte mi ho odstáviť
 8. Vladimír Bohm: Prečo deti nechcú chodiť do školy a pohŕdajú učiteľmi?
 9. Katarína Adamusová: Hranice vo vzťahoch z pohľadu efektivity
 10. Jozef Legény: Revúca, ako ďalej so správou bytov?


Už ste čítali?