Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kybernetická hrozba je väčšia než si pripúšťame (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

najvacsia blbost je

nahravanie zdravotnych preukazov a zanamov na obciansky!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! To este len budu straty!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Hodnoť

Svet digitálu ...

Problém okolo digitalizácie je omnoho obludnejší, ako sa na prvý pohľad zdá. Zhruba pred tridsiatimi rokmi som sa náhodne stretol s výrazom " prebytok informácií ". Vyslovili ho nejakí prognostici, ktorí predpovedali, že ľudstvo raz zahynie na prebytok informácií. Dlho som toto tvrdenie nevedel pochopiť, ale už ho vo svetle prebujnelých IT technológií a stále väčšej závislosti ľudí na nich plne chápem. Pred zhruba 65 miliónmi rokov zahubila dinosaurov kométa. Takou digitálnou kométou sa môže stať aj nezvládnutá digitalizácia a elektronizácia pomaly všetkého, čo nás obklopuje. Je skutočne nemálo príkladov tragického zlyhávania IT technológií čo do softvéru, hardvéru ale v neposlednom rade aj čo sa týka ochrany dát a bezpečnosti ako takej. Je nemálo príkladov aj ľudských tragédií z toho vyplývajúcich. Je zlé, ak ľudí ovládajú veci, je to potom ako z ohňom - dobrý pomocník, ale zlý pán. Veci by mali ovládať ľudia, pretože ak je to naopak, hovorí sa tomu závislosť. Závislosť ľudí oberá o všetko prirodzené, čo robí ľudí ľuďmi a to v prvom rade o osobný kontakt a pôvodné zručnosti a návyky. Ľudstvo si nevybralo ten najšťastnejší variant civilizácie, čokoľvek sa v jeho histórii udialo v prospech pohodlia a dobrého života ľudí v dôsledku vedecko - technického rozvoja, síce to vždy posunulo ľudstvo akoby vpred, ale bolo to vždy na úkor niečoho. Máme iba jednu planétu pre svoj život, vývoj ľudstva technickým smerom však nekontrolovateľne našu zem oberá o nerastné suroviny v dôsledku enormného nárastu ich spotreby a enormného nárastu potreby energie. Tieto zdroje nie sú nevyčerpateľné, žijeme si nad pomery a zem nám raz vystaví neželaný účet. Mali by sme si všetci uvedomovať, že nežijeme iba pre dnešok, ale sme zodpovední aj za život ďalších generácii, o im zanecháme ?! Takže ľudia, vítajte v digitálnom svete !
 
Hodnoť

 

Musim poopravit...nie hrozba ale skutocna realita...k tejto veci mam len jedno riesenie. Uplne staci ak budete v kazdodennom beznom zivote pouzivat rozum a aspon zbezne sa zaujimat o to ako veci funguju. Nie je mozne aby ludia kupovali/uzivali elektronicke vyrobky a produkty o ktorych nemaju zakladne informacie a netusia ako vlastne funguju. Nemusi byt kazdy elektrotechnik alebo programator, ale s takou hlupostou a lahostajnostou aka sa tu dnes siri som sa este nikdy predtym nestretol. A o tom to cele je, zneuzivanie v digitalnom svete bude len tak velke aka velka bude hlupost zneuzivanych...
 
Hodnoť

štylistika novinára.Hľadanie seba nanovo

opisný štýl, jednoduchý, zrozumiteľný, logický a ľahko zapamätateľný vhodný akurát tak na dobrú učebnicu, príručku, manuál, či rešerš.
Chýba vlastný prínos, vlastnoručne zistené nové informácie zasadené do kontextu, či vízie. Taká práca čo sa nerobí tuctovou ale po ktorej je vidiet, že bez autora by zostal svet taký istý a s autorovou prácou posunul svet a vnímanie ďalej k niečomu novšiemu o krok plus a správnym smerom. O to sa snažia skutoční novinári.
A človeku ktorému zakazuje bezpečnostná previerka jeho názori, obmedzuje a vymazáva slovíčka a písmená na klávesnici nahrádza bielymi znakmi, ten sa ťažko uplatní ako novinár.
Vaša láska je vojna a tomuto segmentu ste mali zostať verný a tým vás nechcem uraziť,
len hovorím svoj názor, že asi ktorým novým životným smerom kariéry a profesionálneho naplnenia by ste sa nemali vydať.
Pán PAVEL MACKO!
 

Ďakujem za podnet

Cenním si ho. Môj blog je určený širokej verejnosti, kde je dosť ťažko nastaviť hĺbku pohľadu a mieru odbornosti, nie je to odborná publikácia, ale ani nechcem ventilovať blufy. V blogu chcem len upriamovať pozornosť na niektoré dôležité problémy, ktoré aj sám cítim a možno aj pár osobných zážitkov, ktoré by mohli byť zaujímavé aj pre druhých. Spätná väzba sa hneď ukáže. Budú nasledovať určite aj články do väčšej hĺbky, s vlastnými zisteniami a návrhmi. Tento formát je pre viacstranový elaborát nevhodný. Odborné publikácie a analytické materiály do hĺby budem určite publikovať tiež, ale úplne niekde inde. Blogovanie pre mňa určite nie je novou profesiou, skôr vhodným relaxom a "battle field shaping" aktivitou. Lebo otázkam obrany a bezpečnostia ich verejnejdiskusii sa nevenujú ani tí, ktorí sú za to platení. Rovnako obchodovanie s vojenským materiálom po svete (vedel by som to) ma zatiaľ neláka. Som v civile a to je fakt.Takže vojnu už na priamo robiť nebudem. Mám viacero odborov vzdelania praxe a preto nie je jednoduché držať úzky profil. Chcel som robiť aj senior mentora pre veliteľstvá NATO a ich výcvik, ale to mi "miestni priatelia" z MO/GŠ zablokovali, nevedeli sa cez to preniesť. Takže neviem, či chcem a budem novinárom, alebo niečim iným, píšem len jeden mesiac a to ešte nie s vyslovene novinárskym cieľom. Ak ma to bude baviť, možno sa posuniem tam, kde naznačujete a možno sa budem venovať niečomu úplne prozaickému. Zatiaľ píšem bez tréningu alebo prečítania "príručky úspešného novinára", len tak. Inak tie kritériá, ktoré spomínate nie každý článok a novinár u nás spĺňa, ale to je o niečom inom a je to nepodstatné. Takže uvidíme, čo budúcnosť prinesie, alebo ako si ju zariadim...
 
Hodnoť

 

Kybernetická hrozba je vážne vec, ale dá sa PC vypnúť. To taký Kočner a spol je iná "káva".
Tých treba izolovať čo najskôr.
 
Hodnoť

Načo toľko obáv

veď Microsoft, Google, Facebook nás spolus NSA už dávno chránia...Ani o tom nevieme, niektorí možno tušia a nehovoria.
 


Najčítanejšie


 1. Pavel Sibyla: Hrozná pravda o zadržaní Haščáka a väzbe Jankovskej 1 911
 2. Rudolf Pado: Kde sa túla zdravotnícky odpad z celoplošného testovania na Covid-19? 388
 3. Martin Ondráš: Mičovskému kolabuje rezort, minister mlčí..... 338
 4. Jozef Sitko: Je ešte Sulík politikom vládnym či už opozičným? 291
 5. Július Kovács: Jaroslav Haščák prvý žralok v sietiach justície asi jeden z objednavateľov vraždy Kuciaka 276
 6. Denis Kinski: Andrej Hryc: Zaujímavá osobnosť, všestranný herec ... 230
 7. Matúš Suby: Keď na Vás developer Lorinčík Háje podá trestné oznámenie resp. o 3 "faktoch" 228
 8. Věra Tepličková: Keď ku svojej hodnote potrebuješ krúžky 221
 9. Maroš Chmúrny: Škandál u sv. Michala, kus dobrej roboty a nová funkcia 220
 10. INEKO: Ako vyriešiť kolóny na preťažených cestách 220

Rebríčky článkov


 1. Július Kovács: Jaroslav Haščák prvý žralok v sietiach justície asi jeden z objednavateľov vraždy Kuciaka
 2. Marian Vojtko: Odstrániť riziko - a úplne...
 3. Peter Biščo: Pani Iveta Radičová hľadá politickú kultúru terajšej vlády.
 4. Ján Škerko: O výhre, peniazoch a sexe
 5. Jozef Kovalík: Sám
 6. Jan Vaněra: SLOVENSKO-MAĎARSKÉ POHRANIČIE V OKOLÍ RIEKY IPEĽ - 7.11.2020
 7. Miriam Studeničová: Životná potreba svätenia sviatočného dňa!
 8. Peter Ďuroška: Nadácia SPP podporila projekt zrakovo postihnutých športovcov
 9. Michal Kováč: Ako sa IBM zo straty vrátila späť k ziskom
 10. Ivan Čarnogurský: KEĎ SA VLÁDNUTIE STÁVA OBSAHOVO NEPODSTATNÉ


Už ste čítali?