reklama

Zápach Lexovej éry sa vracia

Mandát od voličov dostal Kyselica, domnelý bojovník proti korupcii a mafii. Nedostal ho Balciarov agent, bojovník proti ústavnému zriadeniu. Kto teda skutočne zasadne do poslaneckých lavíc? Hrdina alebo Balciarov agent?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (11)

Na toto pán Kyselica mal dať jasnú odpoveď. Nedal. To, že ho lídri OĽaNO vehementne obhajujú, neveští nič dobré.

Poslanec Kyselica nemôže rozprávať bez zbavenia mlčanlivosti. Ale miera jeho arogancie je porovnateľná len s Ivanom Lexom. Investigatívci, hor sa do práce zistiť, čo všetko majú títo dvaja spoločné.

Je jasné, že nikto oficiálne nepotvrdí, či Kyselica bol alebo nebol príslušníkom VS, lebo by tým porušil zákon. Ale ak bol, je ako spravodajec nepoužiteľný, lebo identita už bola odhalená a tým aj zverejnená pochybnosť o tejto osobe. Aj keď s vylúčením verejnosti, musí nastať reálne overenie podozrenia zo spáchania trestného činu vo veci ohrozenia či vyzradenia utajovanej skutočnosti. Píšem podozrenia!

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Druhý problém je, či bol nasadený na OĹaNO a či prezradil svoju misiu objektu jeho pôsobenia. Pokiaľ sa ukáže, že si spravodajci môžu vymyslieť hocakú legendu na prienik do politických strán, tak tu máme apel na politickú scénu. Politici by také spravodajské služby, ktoré sa priečia ústave, mali zrušiť a nie sa ich snažiť využívať pre svoje záujmy.

Účelom spravodajských služieb je totiž chrániť ústavu a štát. Inak sa stávajú mafiou, ktorá len vytvára zdanie štátu. Kontrola spravodajských služieb pochopiteľne nie je prístupná pre každého občana. Ale musí existovať a musí byť účinná. Spravodajské služby neboli zriadené na to, aby štátu nekontrolovane vládli, ale na to, aby ho chránili podľa potrieb legitímne zvolených zástupcov občanov a v súlade s jasne stanovenými pravidlami.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Ak o tom, kto bude a kto nebude zvolený, budú rozhodovať tajné služby, tak je to stav, ktorý si vyžaduje ich zrušenie, alebo ich zásadnú rekonštrukciu. Lebo inak by demokracia by bola nahradená tyraniou, ktorá sa len tvári ako demokracia. To potom môžeme zrušiť vládu a parlament a spravodajci by si mohli vládnuť sami aj bez nich.

Inými slovami, mandát poslanca Kyselicu má veľmi pochybnú legitimitu. Bol zvolený ako skutočný bojovník proti korupcii alebo ako agent rozkladajúci ústavný systém?

Pavel Macko

Pavel Macko

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  167
  •  | 
  • Páči sa:  5 402x

Predseda mimoparlamentnej opozičnej strany ODS - OBČIANSKI DEMOKRATI SLOVENSKA. Som generálporučík armády v zálohe. Venujem sa: stratégie a technológie, bezpečnosť a obrana, medzinárodné vzťahy. Vzdelanie: Ing. (1. výzbrojno-eletrotechnický - optoelektronika a 2. automatizácia velenia a elektronické počítače) CSc. – vojenská technika, VA Brno MSc. – stratégia národných zdrojov, NDU, Washington D.C., USA vyšší akvizičný kurz (II. st VŠ), USA Skúsenosti: technické, manažérske a vojenské funkcie, velenie a riadenie medzinárodných tímov, velenie a riadenie medzinárodných vojenských operácií, inovatívny výcvik a simulačné technológie. Top zamestnania: zástupca náčelníka GŠ OS SR, veliteľ NATO JFTC, zástupca veliteľa pozemných síl, veliteľ celoarmádnej logistiky, šéf operácií ISAF v Afganistane, zástupca pre podporu veliteľstva ALLC HQ Heidelberg. . Zoznam autorových rubrík:  Obranná politikaNaše ozbrojené silyBezpečnostná politikaTrocha histórieKauza generálov fantómSpoločnosťSpomienky a zaujímavostiNezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

752 článkov
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Yevhen Hessen

Yevhen Hessen

20 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

295 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu