Advokátska komora by sa mala zobudiť

Autor: Pavel Macko | 16.5.2020 o 16:04 | Karma článku: 11,58 | Prečítané:  3531x

Najnovšie informácie naznačujú, že bývalý minister spravodlivosti a prominentný advokát mohol byť len jeden z ďalších vybavovačov, ktorí likvidujú posledné zvyšky zdania právneho štátu.

Fungujúci štát potrebuje aj čestných advokátov. Ak advokátskej komore nevadia podvodníci s falošne získanými titulmi a ľudia napojení na mafiu, je len ďalšou zložkou, ktorá pomáha przniť spravodlivosť. 

"Vybavovači" sú skutočnými nositeľmi (ne)spravodlivosti v tomto štáte. Raz mi ktosi napísal: "Pán Macko, na súdy sa nechodí pre spravodlivosť, ale pre rozhodnutie". Mal svätú pravdu. Advokácia je tiež prelezená mafiánmi a advokátska komora nie je schopná ani ochotná sa od nich očistiť. Takýto ľudia sa totiž hodia, lebo na Slovensku sa spravodlivosť kupuje. Ak na to máte prostriedky, máte veľkú šancu vyhrať spor. Stačí si nájsť svojho vybavovača. Ten sa už postará o tých ostatných na prokuratúre a súdoch.

V živote som stretol tisícky rôznych ľudí a charakterov, mnohých som riadil. Dá Vám to schopnosť čítať reč tela, mimiku a hlavne charakter ľudí. Minister Gál nikdy na mňa nepôsobil úprimným dojmom. Aj bez takejto schopnosti, málokto by veril ministrovi, ktorého právnická kancelária inkasuje státisíce eur za zastupovanie olejárskej mafie. Samozrejme aj v dobe, keď šéf právnej kancelárie bol vo verejnej funkcii.

Exministra by mala okamžite navštíviť NAKA a riadne ho vypočuť. Rovnako by NAKA mala vypočuť napríklad predsedu SNS v súvislosti s podozrením, že stranu financovala korupčná mafia. Novinové články nestačia a len iritujú ľudí. 

Príčinou absencie elementárnej spravodlivosti na Slovensku je rozklad inštitúcií právneho štátu ako prokuratúra, súdy a polícia. Nepomáha tomu ani zneužívanie tajných služieb No jedným z problémov je aj zlyhávanie advokácie. Tá má nezastupiteľnú úlohu pri zaisťovaní spravodlivého procesu pre občanov. Práve toto likvidujú vybavovači. Sú úspešní, lebo merítkom a podmienkou ich úspechu nie sú právnické schopnosti, ale odolnosť ich žalúdka.

Občania môžu zabudnúť na akúkoľvek reálnu spravodlivosť, pokým advokátska komora nebude ochotná zbaviť sa rôznych podvodníkov a vybavovačov. Akú dôstojnosť svojmu stavu dáva advokát, ktorý získal svoj titul podvodom? Dokedy sa advokátska komora nezbaví týchto ľudí, dovtedy bude len spolkom predavačov rozhodnutí. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Fico spojil Norberta Bödöra s Bonulom, predtým hovoril inak

Zákazky od Bonulu Smer nechce prezradiť.

Dobré ráno

Dobré ráno: Ruskovi za objednávku vraždy spoločníčky hrozí doživotie

Pojednávanie je odročené na február.


Už ste čítali?